Jakie filtry wybierać na wymianę?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Maicroft
    Moderator
    S_OCP MemberModeratorr
    • 2004
    • 25757
    • Audi

    #51
    Pytanie czy wszystko Knecht robi sam, a co kupuje od innych, a gdzie ta reszta to produkuje. W tej chwili maszyna dzis jest w Niemczech a za 3 tygodnie stoi juz w Chinach :twisted:
    Spritmonitor.de

    Komentarz

    • wojtaszekm
      Drive
      • 2014
      • 86
      • Volkswagen

      #52
      Jakie filtry paliwa do diesli wkłada teraz ASO na przeglądach

      Komentarz

      • Weso
        Drive
        • 2014
        • 47

        #53
        Jeszcze niedawno to było UFI.

        Komentarz

        • dragster
          Elegance
          • 2009
          • 895
          • Honda

          #54
          Kiedyś w Auto Świecie czy Motorze był test filtrów paliwa. Były różnice w fakturze papieru wkładu i jego ilości. Niestety nie podali masy każdego - wiadomo, zawsze producent może dodać więcej metalu, ale mimo wszystko podanie w teście masy nie zaszkodziłoby.

          Obecnie mam paliwowy Ufi. Też go nie zważyłem, ale padły dwa podejrzenia na minus: bardzo lekki i made in China.

          Założyłem filtr kabinowy Vika. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - gruby, ciężki, po bokach dwie sztywne podłużne prowadnice i rowki do ustalania pozycji w ramce. Nawet Purflux tak nie wyglądał. Macie jakieś opinie na temat filtrów Vika? http://vikaautomotive.com
          Silnik R18A2.
          http://www.dadrl.org.uk
          http://www.lightmare.org

          Komentarz

          • bejrutmc
            Drive
            • 2015
            • 43
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #55
            W sklepie pod UFI mieli akurat tylko filtr paliwa Winfil wiec takowy założyłem.
            Po kilku tyg. cieknie z obudowy filtra oleju. Po rozebraniu okazało sie ze uszczelka która znajduje się na filtrze porostu pękła i zawór mógł zaciągać sobie nie filtrowane paliwo. Następny który oglądałem tej samej firmy miał już inny rozmiar uszczelek czyli słabo z powtarzalność. Od siebie nie polecam.

            Komentarz

            • dragster
              Elegance
              • 2009
              • 895
              • Honda

              #56
              Szkoda, że Sędziszowa nie ma w powszechnej (tak jak Manna i Filtrona) sprzedaży. Ostatnio miałem w rękach - całkiem dobre wrażenie. Wiele osób wybrałoby polskie.
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz

              • Rosomak
                L&K
                • 2011
                • 1365
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                #57
                Podobno Sędziszów już nie robi u nas tylko w ChRL...
                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                Komentarz

                • bishop
                  L&K
                  • 2012
                  • 1430

                  #58
                  Zamieszczone przez dragster
                  Ostatnio miałem w rękach - całkiem dobre wrażenie...
                  Ostatnio miałem w rękach , pompkę do kół, całkiem dobre wrażenie...skrzywiła się po pierwszym użyciu :twisted:

                  Ile tyś zrobiłeś na tych filtrach, co ile wymiany?

                  I dlaczego "Sędziszowa " /jaką mają nazwę marki?/ nie ma w powszechnej sprzedaży?

                  Komentarz

                  • PieTrzaK
                    L&K
                    • 2009
                    • 1323
                    • Octavia I (1U2)
                    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                    #59
                    Takie pytanie - czy stosowanie filtrów powietrza do zimnego klimatu ma u nas jakieś uzasadnienie? Taki Mann jest o 10mm grubszy i o 12zł droższy - coś to daje?

                    Komentarz

                    • Rosomak
                      L&K
                      • 2011
                      • 1365
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      #60
                      Zamieszczone przez PieTrzaK
                      ma u nas jakieś uzasadnienie? Taki Mann jest o 10mm grubszy i o 12zł droższy - coś to daje?
                      żaden sens POlska to nie Grenlandia
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz

                      • PieTrzaK
                        L&K
                        • 2009
                        • 1323
                        • Octavia I (1U2)
                        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                        #61
                        A co właściwie ma wspólnego 1 dodatkowy centymetr grubości z zimnym klimatem? :wink:

                        Komentarz

                        • LUKI
                          RS
                          • 2005
                          • 5776

                          #62
                          Zamieszczone przez PieTrzaK
                          Takie pytanie - czy stosowanie filtrów powietrza do zimnego klimatu ma u nas jakieś uzasadnienie? Taki Mann jest o 10mm grubszy i o 12zł droższy - coś to daje?
                          nie zaciąga szronu

                          po prostu jest 1cm warstwa 'futra' doklejona do standardowego filtra
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz

                          • thales
                            Classic
                            • 2014
                            • 36

                            #63

                            Ja kolejny już raz decyduję się na taki własnie filtr.W zeszłym roku wymienialem też filtr paliwa,mechanik przyniósł filtr MANN,okazało się,że mi cieknie paliwo z puszki od filtra.Myślałem,że nie dokręcona była jak należy a okazało się,że to oring był do d...Założyłem więc ten stary .Ciekaw jestem natomiast czy struktura ma jakieś znaczenie.Czy podłużne ułożenie papieru jest lepsze niż poprzeczne falowane.Ma ktoś wiedzę na ten temat?

                            Komentarz

                            • MarcinJJ
                              Classic
                              • 2015
                              • 14

                              #64
                              Jak widać różne opinie zależy co komu pasuje. Moim zdaniem nie ma specjalnej roznicy miedzy tymioduktami. Jakość porównywalna. Używałem różnych filtrów i nigdy nie było problemu, podobnie z olejami.
                              Marcin

                              Komentarz

                              • dragster
                                Elegance
                                • 2009
                                • 895
                                • Honda

                                #65
                                Dziś była wymiana oleju i filtra.

                                Zużyty filtr Filtrona po 18 tys. km wyglądał dobrze, nie było skręceń, jedynie widoczne ślady przepływu, tak jak w innych wcześniej stosowanych przeze mnie filtrach - Mann i Purflux.

                                Założony znowu Filtron.
                                Silnik R18A2.
                                http://www.dadrl.org.uk
                                http://www.lightmare.org

                                Komentarz

                                • tomek evo
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 474
                                  • Superb II combi (3T5)

                                  #66
                                  Generalnie staram się wybierać produkty Knechta. Do francuzów stosuje też czasami Purfluxa. Mann to dobra marka ale mają fabryki za granicą (robią też w Chinach) więc różnie może być z powtarzalnością i jakością (mam takie obawy) do tego w "słynnej"hurtowni w Rosji oprócz olejów podrabiali też filtry właśnie Manna więc trzeba uważać na okazję. Filtron jest krytykowany przez wielu ale oni robią (podobno) całą masę filtrów na 1 montaż więc jakość nie może być niska i mój znajomy mechanik je generalnie chwali,choć mają lepsze i gorsze "modele".

                                  Komentarz

                                  • shok
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 2070
                                    • Octavia I (1U2)
                                    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                    #67
                                    Zacznijmy od tego,że Ci co narzekają nigdy nie mieli z nimi problemu. Złe bo polskie lub złe bo czytali na internecie. Jeżeli Filtron produkuję na a pierwszy montaż znaczy,że spełnia bardzo wyśrubowane normy. Ostatnio wymieniałem filtry w żony Clio porównałem Purfluxa i Filtrona śmiem twierdzić ,że mięsa więcej miał Filtron. Jakość wykonania identycznie wysoka. Przepustowość nie wiem ale kierowca różnicy nie widzi. Do Skody poszedł Mann i Bosch ale czy warto przepłacać ?

                                    Komentarz

                                    • dragster
                                      Elegance
                                      • 2009
                                      • 895
                                      • Honda

                                      #68
                                      Szkoda, że producenci nie podają masy swoich filtrów. Dałoby się fajnie porównać.
                                      Poza tym odnośnie flitów Kneht i Hengst, czy jak się je kupuje to są "Made in Germany"?
                                      Silnik R18A2.
                                      http://www.dadrl.org.uk
                                      http://www.lightmare.org

                                      Komentarz

                                      • dragster
                                        Elegance
                                        • 2009
                                        • 895
                                        • Honda

                                        #69
                                        Właśnie Piotr Tester na YT zaczął mierzyć masy i wkłady filtrów.
                                        Silnik R18A2.
                                        http://www.dadrl.org.uk
                                        http://www.lightmare.org

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          co powiecie o filtrach STARLINE? Głównie chodzi mi o powietrza i kabinowy.

                                          Komentarz

                                          • tomek evo
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 474
                                            • Superb II combi (3T5)

                                            #71
                                            Starline to marka budżetowa made in Germany. O jakości ciężko coś powiedzieć ale ceny mają dobre to ludzie kupują. Na pewno jest to produkt budżetowy ale nie znaczy automatycznie, że jakość jest od razu niska choć za wysoka pewnie też nie jest.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              A jak się ma STARLINE do Harta, Krafta, Meyle ?

                                              Komentarz

                                              • sew1981
                                                RS
                                                S_OCP MemberModeratorr
                                                • 2009
                                                • 10917
                                                • Fiat

                                                #73
                                                a co ma dać ważenie filtra na wadze?. te testy piotra testera "ręczne" i "bardzo precyzyjne"........jak z olejami pozostawiają wiele do życzenia.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  używał ktoś z Was filtrów BluePrint?

                                                  Komentarz

                                                  • Majcar
                                                    Classic
                                                    • 2018
                                                    • 20

                                                    #75
                                                    Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                                    A jak się ma STARLINE do Harta, Krafta, Meyle ?
                                                    Starline, kraft, hart, optima, max gear... produkty najtańsze, tak zwane brandy hurtowni, Elit, InterTeam, Hart, dawne ADPolska, i AutoPartner. Cena mówi sama za siebie, powietrza i kabiny czasami montujemy dla klientów którzy szukają oszczędności, ale do silników doładowanych, czy też wrażliwych staram sie odradzać tanie filtry, nawet powietrza... Oleju i Paliwa chyba nigdy nie zamontowałem zadnego z w/w . Róznice w cenach filtrów nie są duże, przeliczam to na paczki papierosów, bo nie palę :P


                                                    Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                                    używał ktoś z Was filtrów BluePrint?
                                                    Tego kupiłem za ponad 1000zł netto przez pewne 2 miesiące, bo była akurat promocja na soft shell..
                                                    Jakość wykonania porównywalna z Meyle, czasami wydawało mi się że niektóre referencje filtrona są w środku. Ogólnie Blue Print to pakowacz. Zdażyło sie tez sporo razy że katalog źle dobierał filtry do samochodu, lub róznice byly znaczne, np 1cm szerszy filtr niż powinien, lub wyższy, że nie dało sie zamknać obudowy.. Głownie powietrza i kabiny .
                                                    Ostatnio edytowany przez Majcar; 46988.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...